מנהלים בארגונים ובמגזרים שונים באים מרקע הכשרתי רחב ומגוון. חלקם צומחים באקדמיה וחלקם החלו כעובדים בדרג נמוך וטיפסו במעלה ההירארכיה הארגונית, ישנם אף מנהלים אשר יזמו עסק עצמאי ותיפקדו כמנכ”לים של ארגונם או בית העסק שלהם למן היום הראשון. ההנחה היא כי כל מנהל אוחז במיומנויות ספציפיות ורפרטואר הכישורים שלו נגזר באופן ישיר מן התחום בו הוא עוסק בהווה בנוסף על הכשרות או ניסיון שרכש עם השנים. הכשרה מקצועית למנהלים נעשית בדרך-כלל תוך כדי עבודה בתוך הסביבה העסקית הסטרילית ועל ידי הקניית מיומנויות ספציפיות שהצורך לרכוש אותן נובע מצורך דחוף, משנוי ארגוני ולעיתים נדירות יותר ברקע של העשרה. הכשרה כזאת בדרך כלל נעשית כהתערבות של אחד על אחד בצורת ליווי (קואצ’ינג) או ייעוץ ארגוני ומעוצבת לתת מענה ממוקד אך מצומצם. ברקע הדברים הללו הקורס הנוכחי נועד להקנות למנהל יכולות ראייה רב ממידיות: ברמה הארגונית, ברמת המגזר בו ארגונו מתקיים וברמה הגלובאלית של הפעלת עקרונות ניהוליים אוניברסאליים.בנוסף, קורס זה מעוצב באופן ששם דגש על המימד של הסדנה וההתנסות וזאת בכדי ליצור למידה בעלת אוריינטציה יישומית שניתנת להפעלה למן יום למידתה.

המטרה, להבין את העולם העסקי\ניהולי דרך הראיה הארגונית.הבנת המשמעיות הרחבות שנגזרות מעצם היותי מנהל בארגון, כגון, ניצול הזדמנויות, הערכת וצמצום סיכונים, זיהוי והתגברות על חולשות יחסיות ואובייקטיביות, עבודה משמעותית ומקדמת מול צוותי עובדים\מנהלים\לקוחות.הרחבת ההזדמנויות המקצועיות והגברת יכולתו של המנהל ליצור לעצמו חופש ניעות פנים-חוץ ארגוני רחב יותר. אוריינטציה בין אישית. שירות לקוחות בעולם עסקי ששם את הלקוח במרכז.ניהול והתנהלות מול צוות עובדים.ניהול זמן.ליווי עסקי ושיווק.

 התמודדות בתנאי לחץ:

החיים המודרניים דוחפים אותנו לעיתים קרובות לנסות ולהיות הישגיים יותר על ידי הגדלת אינטנסיביות והמאמץ היום יומי. פעמים רבות אנו מאמינים כי אילו יעזרו לנו להשיג את המטרות אותן הצבנו לעצמנו. בנוסף לכך האקלים התרבותי ונסיבות החיים היום יומיות מזמנות לנו מצבים בהם עלינו לקבל החלטות, לפעמים קריטיות, כאשר אנו בלחץ. אך מהו מקורו של לחץ זה? האם הוא אובייקטיבי ובלתי ניתן לשנוי או שמה הוא תוצאה של ההסתכלות שלנו על החיים? מדוע מצבים שילחיצו מישהו עד אבדן עשתונות יגרמו למישהו אחר לתפקד בשיאו וליצור סדר פעולות יעיל והחלטות נכונות? מה קורה לגופנו בתנאי לחץ והאם יש לו השפעות שליליות או חיוביות? כיצד ישפיע עלינו לחץ לאורך זמן, ומה עלינו לעשות כאשר אנו מצויים בלחץ?

 ניהול זמן:

יכולתנו לנהל את הזמן שלנו באה לידי ביטוי בין היתר על ידי יכולתנו הכללית לנהל משאבים. הזמן הינו מסגרת סך כל המשאבים העומדים לרשותנו, כאשר ברוב הסיטואציות לא משנה כמה ‘עשירים’ נהיה במשאבים הזמן תמיד יהיה המשאב שקובע את הצלחתנו. בעולמנו המודרני הזמן הינו מימד מרכזי שכן אנו מוקפים באמצעים אשר חוסכים לנו זמן, רכב מהיר יותר, אינטרנט מהיר יותר, אוכל מהיר יותר ומעבד מחשב חזק יותר. הצורך בתוצאות מהירות יוצר עלינו לחץ והרבה פעמים חוסר הצלחה הוא עניין של ניהול לא נכון של זמן ולא בהכרח עניין של מיומנויות מקצועיות. זאת הסיבה שניהול נכון של זמן הוא כישור מרכזי להצלחה. אך עם זאת האם קיים מדד או כלי לניהול מוצלח של הזמן העומד לרשותנו? סדנה זו תספק רעיונות תיאורטיים ומעשיים לניהול זמן ולהסתכלות על ההתנהלות שלנו בפרספקטיבה של זמן ומתוך כך תספק כלים ארגוניים הכרחיים להצלחה.

לחץ ושחיקה בעבודה:

לחץ ושחיקה יכולים להתבטא באופן מינורי כמחשבות טורדניות ועד לפגיעה במערכת החיסונית ומחלות קרדיולוגיות. מצבים של לחץ ושחיקה יכולים לנבוע ממגוון רב של סיבות, החל מעבודה תחת לוח זמנים צפוף, דרך עבודה מול קהל או אוכלוסיות מאתגרות וכלה בסביבת עבודה לא בריאה או לא ראויה. פעמים רבות התערבות ארגונית, עיצוב סביבת עבודה ואסטרטגיות אישיות להתמודדות עצמית נותנים מענה מצוין ומקלים משמעותית על תחושתו ורמות הסטרס שחווה העובד.

שיפור השירות ללקוח:

מה גורם ללקוחות להעדיף חברה או שירות זה או אחר? האם יהיה זה המחיר? איכות המוצר? זמן האספקה? פרמטרים אילו הנם חלק חשוב אך ישנו גורם אחד העומד מעל כולם בחשיבותו ובתוצאות אותן הוא יכול להביא לעסק, הגורם האנושי. לא משנה עד כמה המוצר שלך או השירות טוב, שירות הלקוחות יהיה הגורם בעל המשקל הכבד ביותר ברוב המקרים, מעבר לכך ששירות לקוחות טוב הוא מנוף עיקרי לשיווק ומינוף לקוחות אשר יכולים לייצר עוד ועוד עבודה לחברה. אך כיצד אנו יודעים מה הם הפרמטרים שהופכים שירות טוב לשירות מצוין וכיצד אנו מאמנים את הצוות שלנו לספק שירות לקוחות אשר אכן יבדיל אותנו מספקי שירות מתחרים. הסדנה הזאת עושה את זה בדיוק, היא תלמד את נותני השירות באילו דברים להתמקד ע”מ להיות יותר קשוב ללקוח ולספק את צרכיו באופן שיזניק את החברה לכוון טוב יותר.

 שירות לקוחות:

שירות הלקוחות ואיכותו קובעים במידת מה את מראה פני הארגון בעיני הלקוח ואף בעלי השפעה מכרעת על שביעות רצונו הכללי מהארגון. ברובד העסקי מיותר לציין את העלות הכרוכה באבדן לקוחות קיימים ויתרה מכך, את ההשקעה הרבה אשר כרוכה בגיוס לקוחות חדשים. שיפור השירות חייב להתחיל עם שיפור תודעת השירות ולהסתיים בהקניית כלים שיאפשרו לנותן השירות להתמודד טוב יותר עם המשימה היום יומית השוחקת.